Radyo istek

Harun YİĞİT

10 Şubat 2016 Yazan  
Kategori Programcılarımız

Harun YİĞİT

Bu sitenin içerikleri üyelere özeldir. Kayıtlı iseniz lütfen giriş yapınız. Kayıtlı değilseniz lütfen kayıt olunuz.

Existing Users Log In
 Beni Hatırla  
New User Registration
*Gerekli alan


2 Yorum yapılmış "Harun YİĞİT"

 1. Harun Yiğit demişki 11 Şubat 16 19:53 

  Harun Yiğit 1961 yılının mayıs ayında Konya, Ilgın, Beykonak Kasabasında doğdu. İlk ve orta öğrenimini kasabasında tamamladıktan sonra 76-77 öğretim yılında Ilgın Endüstri Meslek Lisesi ne başladı. O yıllarda gelişen siyasi çalkantıdan payına düşeni alan Yiğit, okulu bırakmak zorunda kaldı. 1977 Mart’ında Almanya’ya ebeveyninin yanına işçi ailesi olarak gitti.
  Küçük yaşlarda resim sanatına ilgi duyan Yiğit, Büyük çabalar sonunda 1982 yılında Hannover Türk evinde ilk resim sergisini açtı. Bunu daha sonra başka sergiler izledi. Almanya’nın değişik kentlerinde 50’nin üzerinde resim sergisi açtı.

  Resim sanatının aracılığı ile tanıdığı sair Can Yoksul, Osman Dağlı gibi şahsiyetlerden Edebiyat (Şiir) üzerine eğitici bilgiler edinerek şiir yazmaya başladı. 1991 yılında ölçülü uyaklı şiir stiliyle yazdığı ilk şiir kitabı Gurbet Türküleri’ni ‘’özel baskı’’ yayınladı.

  1986 yılında İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen ‘’Barış Yılı Sanat Yarışması’’ da resim dalında ikincilik ödülü, 1996 Almanya’da Sesimiz dergisinin düzenlediği şiir yarışmasında üçüncülük ödülü , 2002 Konya, Ilgın Beykonak Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın düzenlediği şiir yarışmasında birincilik ödülü ve 2002 Almanya Vupertal’da düzenlenen üçüncü Aşıklar Bayramı’nda birincilik, Duy Yunus Emre isimli Kitabi Sabit ince 2.cilik Edebiyat ödülleri aldı.
  2009- 2010 3.Ahmet Tufan Şentürk, Türk Şiirine Hizmet SEÇİCİ KURUL ÖZEL ÖDÜLÜ aldı.

  1993 yılından 2000 yılına kadar Hürriyet gazetesinde serbest muhabir olarak çalıştı. Harun Yiğit resim, şiir, yontu çalışmalarını da sürdürmektedir. 2003 Kasım ayında ikinci kitabı Duy Yunus Emre Yalçın Yayınları tarafından yayınlandı. 2008 Haziran ayında üçüncü kitabı VATANDAŞ OSMAN Hiciv Gündüz Yayınevi tarafından yayınlandı.

  Eski Türk Destanları’nı yaklaşık 20 ye yakın Nazım türüyle yazdı. 2012 Temmuz’unda Gelişim Sanat Yayınları tarafından yayınlandı.
  2013 Ağıstos’unda 3 destandan oluşan “Yiğitlerin Destanı” kitabçığı Gelişim Sanat yayınları tarafından yayınlandı.

  Yaklaşık 2 yılı aşkın bir zamandır üzerinde çalıştığı Sarıkamış Destanı’nı tamamladı.

  Tamamlamakta olduğu genişletilmiş 2 ci baskısı YİĞİTLERİN DESTANI’nı tamamlamak üzere.

  Ayrıca yayınlanmaya müsait 2 şiir kitabı dışında bir de AŞK DESTANLARI var.

  Önümüzdeki aylarda Sarıkamış Destanı’nı yazarken -30 dereceyi tatmak için Sarıkamış’a gittiği gibi Yemen Destanı’nı yazmak için Yemen e gidecek…

  Harun YİĞİT iletişim teli
  0545 2111331

 2. elmadagfm demişki 11 Şubat 16 20:37 

  Teşekkür eder, selam ve saygılar sunarız

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.